HAYAL DİYARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HAYAL DİYARI

HAYAL DİYARI

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

RENATO NİCOLAİ UFO KARŞILAŞMASI

YazarMesaj
sedat210132
Admin
Admin
sedat210132

RENATO NİCOLAİ UFO KARŞILAŞMASI Empty
MesajKonu: RENATO NİCOLAİ UFO KARŞILAŞMASI   RENATO NİCOLAİ UFO KARŞILAŞMASI Icon_minitimePaz Ara. 02, 2007 10:16 pm

MODERN ÇAĞ UFO OLAYLARI
RENATO NICOLAI UFO KARŞILAŞMASI

Renato Nicolai'nin karşılaştığı UFO'nun ve bölgenin çizimi
8 Ocak 1981 günü öğleden sonra, güneydoğu Fransa’nın Var bölgesindeki Trans-en-Provence köyü yakınlarındaki bir çiftlik arazisine esrarengiz bir araç indi. Aracın toprakta bıraktığı izler 24 saat içinde Jandarma tarafından toplandı ve daha sonra Fransız Devlet Laboratuarları’nda incelendi. İncelemeler sonucunda, olağandışı bir aktiviteye işaret eden güçlü deliller bulundu.

İllüstrasyon

Olayın görgü tanığı 55 yaşındaki çiftçi Renato Nicholai idi. UFO, Nicholai’e ait araziye inmiş ve hemen ardından da tekrar havalanmıştı. Gördüğü şeyi ertesi gün Jandarma’ya haber veren Nicholai’yı jandarmalar sorguladıktan sonra UFO’nun indiği söylenen yerden toprak ve bitki örnekleri toplamışlardı. Olay, 12 Ocak tarihinde Fransız Tanımlanamayan Uzay Fenomenleri Araştırma Grubu GEPAN’a bildirildi ve GEPAN ekibinin olay yerinden topladığı örnekler birçok devlet laboratuarında incelemeye tabi tutuldu.

UFO'nun indiği yerde bıraktığı izler
Olay hakkındaki ilk ayrıntılı rapor 1983’de GEPAN tarafından yayımlanmıştır. Nicholai’ın raporda yer alan yeminli ifadesi oldukça basit ve açıktır: “8 Ocak 1981 günü, öğleden sonra saat 5.00 civarında her günkü gibi bahçedeki işlerle uğraşırken birden hafif, ıslığa benzer bir ses duydum. Arkamı döndüğümde havada, yaklaşık bir çamağacı yüksekliğinde, bir aracın bulunduğunu gördüm. Araç yere doğru inmekteydi. Yalnızca ufak bir ıslık sesi çıkarıyordu.”

Araç yere inerken, Nicholai ona doğru yaklaştı ve aracı daha yakından gözlemleyebilmek için evin çatısının üstünde bulunan klübeye yöneldi. O anda, araç tekrar bir ıslık sesi çıkardı ve havalandı. Biraz yükseldikten sonra da hızla kuzeydoğuya doğru yol aldı. Kalkış esnasında, Nicholai aracın alt tarafında dört tane delik bulunduğunu gördü, fakat bu deliklerden ne bir duman ne de bir alev çıkıyordu. Araç yükselirken yerden sadece biraz toz kalkmıştı. Nicholai ifadesinde şöyle diyor: “O sırada aracın indiği yerden yaklaşık 30 metre uzaktaydım. Daha sonra o noktaya doğru yürüdüm ve toprakta yaklaşık 2 metre çapında bir daire oluştuğunu gördüm. Dairenin üstündeki bazı noktalarda izler vardı.”

Nicholai’ın ifadesine göre, araç birbirine yapışık iki tabak biçimindeydi, yaklaşık 1.5 metre uzunluğundaydı ve kurşuni renkteydi. Çevresinde bir tür destek bulunuyordu. “Araç kalkarken o desteğin alt tarafında iki yuvarlak parça olduğunu farkettim, bunlar muhtemelen aracın iniş takımlarıydı. Bu iniş takımları aracın gövdesinin yaklaşık 20 cm altına kadar uzanıyordu.”

Trans-en-Provence olayı, şimdiye kadar araştırılan UFO olayları arasında en ayrıntılı ve bilimsel olarak incelenmiş yakın karşılaşma olaylarından biridir. Fakat, olaya dair bulunan izler ve toplanan toprak örnekleri çok detaylı bir şekilde analiz edildiği halde edinilen detaylı sonuçlar basına ve halka açıklanmadı. Yine de basına sızdırılan aşağıdaki ön inceleme raporunda bu olay "açıklanamamaktadır" denilmiştir. (altta)

ön analiz raporu
Olayın araştırılmasında görev alan bilimadamlarından biri olan Dr.Michel Bounias 1983’de şöyle demiştir: “Anotomik ve fizyolojik açıdan analizleri yapılan yapraklar bulundukları yaşın özelliklerini gösteriyordu, fakat biyokimyasal açısından daha gelişmiş bir karakteristiği, yani yaşlı yaprakların karakteristiğini gösteriyorlardı! Bu da gezegenimiz üzerinde bilinen hiçbir şeye benzemiyor.”

RENATO NİCOLAİ UFO KARŞILAŞMASI
1 sayfadaki 1 sayfası