HAYAL DİYARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HAYAL DİYARI

HAYAL DİYARI

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TÜRKİYE UFOLARI

YazarMesaj
sedat210132
Admin
Admin
sedat210132

TÜRKİYE UFOLARI Empty
MesajKonu: TÜRKİYE UFOLARI   TÜRKİYE UFOLARI Icon_minitimePtsi Ara. 03, 2007 9:59 am

Makaleler

Çoban Behçet´in uzaylıları
Türkiye UFO´ları

Türkiye´de medyatik olmayan, daha da önemlisi tüketim platfromu olmayan UFO olgusu ve paralelindeki literatür gerçekten de yetersizdir. Eldeki malzemenin içinde yer alan Niğdeli çoban Behçet Öcal olaya, dikkate değerdir. Öncelikle, ortada Anadolu tarzı olmayan bir iddia vardır, sonra da uzaylıların çizdirdiği varsayılan bir harita.

Türkiye´de UFO gözlemleri batıdaki gibi, sık ve kapsamlı değildir. Yaşanan olayların belki de çok azı yansımaktadır zaten UFO literatürü olmadığı için olayları yaşayanlar neyi, nereye haber vereceklerini de bilemezler. Klasik senaryo, önce bir UFO´nun görülmesi, sonra bir medya organında öylesine magazin-haber olarak yer alması, bu arada yetkili ağızların daima "bu bir yıldızdır" demeleri şeklinde gelişir ve son bulur. Zaten yurdumuzda, şu ana kadar dünya UFO literatüründekilere benzeyen tartışmalı da olsa, iyi bir fotoğraf hala çekilememiştir. Konunun Türkiye´deki en iyi araştırmacısı olarak kabul edilen Haluk Egemen Sarıkaya, "Türkiye UFO Raporu-1985" ve "UFO Gerçeği-1982" ve "Türkiye Gizemleri" adlı kitaplarında mükemmel bir araştırma ortaya koymuş olmasına rağmen kırık dökük bir iki fotoğraf ve eskizin dışında görsel malzeme elde edememiştir. Her yıl, birçok UFO ihbarı yapılmakta ama bir türlü aranan düzeyde fotoğraf çekilememektedir. Kısacası, Türkiye UFO literatürü görsel yönden fakirdir, bilgi yönünden ise Sarıkaya´nın arşiv niteliği taşıyan çalışmaları sayesinde kalıcı olabilmiştir. Ama arkasının geldiği söylenemez.

Gerek, Sarıkaya´nın çalışmalarında, gerekse de 18 Aralık 1977 tarihli Hürriyet gazetesinde yer alan Niğdeli Çoban Behçet olayı, "Üçüncü Türden Buluşma" klasmanına yani yakın temas olarak alınabilir. Ama olayın ilginç yanı, Çoban Behçet´in 1977´de gündeme gelmesinden çok öncelerde yani 1948´den beri dünyadışı canlılarla ilişkide olduğunu iddia etmesidir yani 29 yıl sonra konuşmuştur. Ama en iyisi Behçet´i kendi ağzından dinlemektir; 22 Mayıs 1982´de Ankara´da yapılan Ruhçuluk Toplantıları´nın sekizincisinde Behçet Öcal konuk edildi ve davetlilerin önünde konuşuldu. Konuşmayı toplantıyı yöneten Gürmen Güler yönlendirmişti; aşağıdaki metin olduğu gibi bırakılmıştır yani konuşmacının ağzından çıktığı şekliyle yayınlanmaktadır;

Gürmen Güler - Behçet Bey, uzaylı dostlarınızla irtibatlarınız nasıl oldu?

Behçet Öcal - 1948 yılında, bir meradaydım; öğleden sonra saat iki sularıydı, birden güneş ziyasını kesen bir ziya meydana geldi, renkliydi; başımı kaldırdığım zaman bir saniyede belirli bir taş yığınının içine soba borusu uzunluğunda, beş altı metre gibi gözüktü. Bir saniye içinde taşların içine indi, mermi şeklinde. O zaman tabii uzaylı falan diye köy yerinde hiçbir şey bilmiyorduk, ben top mermisi patlayacak diye bir korku geçirdim. Taş yığını ile aramız 40 m. falandı; gemi hiç gözükmedi, indikten sonra gemiyi göremedim fakat geminin indiği yerde 3 kişi meydana geldi, üçü de bir boyda. Şunu düşünebildim; Amerika´dan mı, Rusya´dan mı acaba? Türkiye´de o şeyin olmadığını az çok bilmiyorduk; fakat ben bunu içten geçirirken dediler, biz filan yerden geliyoruz, hiç korkma; göğüslerinde cep aynası büyüklüğünde bir zincire bağlı, bel kemeriyle irtibatlı, daktilo tuşları gibi incecik, sim parıltılı, kıvıl kıvıl üçününkü de hiç durmadan çalışıyor. İçimde o an hiç korku kalmadı, o ferahlığı hiç daha görmemiştim; huzur diyelim; Neticede bize aktardılar şeylerini, aldık. Biz bunu senelerce çok gizledik, çok gizledim ki, o zaman hiç şey yapılmazdı; cin şeytan diye birşey vardı, herkes bunu düşünür, bu korkuyla kimseye açamadık, çok yıllar geçti aradan. Amcamız Eskişehir mıntıka amiriydi, dedi ne yapıyorsun falan filan, durumu açtık, dedi bunu ne yapacaksın, hiç dedim. Böyle şeylerin varsa, Nassa´ya filan, dış devletlere gönderelim dedi. Hayır amca, dedim, böyle şey istemiyorum, 77´ye kadar biz bunu sakladık. 77 Aralık´da bir general ile, ben o zamanlar Bahçelievler´deydim; Hürriyet´e gittik; bize dediler ki; uzaylı gördük, uzaylılarla görüştük, konuştuk, gemilerini gördük diyenleri bastık, gazetemiz kirlendi; artık böyle şeyleri basmıyoruz. Peki, Beyefendi dedim; ber yer dünyasında hiç görülmemiş, şurdan burdan alınmamış .irşey getirsem basar mısınız? Dedi ki, filan gün bizi ara, grup toplantımız var, İstanbul´dan bir profesör gelecek, o gün gelebilir misiniz? Hay hay, dedik, dedikleri gün vardık, çıkarttık, açtık, dağıttı, hepsi üşüşüp baktılar...

TÜRKİYE UFOLARI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-