HAYAL DİYARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HAYAL DİYARI

HAYAL DİYARI

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ruh (+18)

YazarMesaj
sedat210132
Admin
Admin
sedat210132

ruh (+18) Empty
MesajKonu: ruh (+18)   ruh (+18) Icon_minitimePerş. Kas. 29, 2007 4:28 pm

Öncelikle merhaba demem gerekiyor sanırım. Size yazacağım olay teyzemin başından geçmiştir. Benim bütün teyzelerimin başından böyle şeyler geçmiştir hepsini yazmak isterdim ama sadece bir kaç tanesini yazacağım. Bir gün Ankara'ya gittiğimde teyzemlerde kalmıştım ben teyzem ve 2 kuzenim. Teyzem böyle şeyleri konuşmamızı istemiyordu ama biz yinede konuşuyorduk. Kuzenim teyzemin (onun annesi oluyor) başından geçen bir olayı anlatıyordu. Vede şunu belirtmem gerek bu teyzem böyle şeylerden hiç korkmaz yine sorarsın hiç ürkmedin mi diye hayır der. Yani gecenin 3 ünde yatırlarıyla ünlü bi köyde dışarı çıkma cesareti bile gösteriyor. Açıkca söylemek gerekirse ben asla çıkamazdım. Herneyse benim ölen bi kuzenim daha vardı. Ben hiç görmedim onu çünkü ya doğmamıştım yada 1 yaşında bile değildim. Bir gün teyzem onun ölümünden sonra gece yatağında onu düşünmeye başlamış öbür tarafta nasıl acaba? Diye kendi kendine soruyor ve ağlıyrmuş her gece oluyormuş bu her gece istemeden ağlıyormuş. Bir gece yine onu düşünürken (normal olarak gözleri kapalı) bir karartı fark etmiş ve gözlerini açmış karşısında ölen kuzenim duruyormuş. Bir süre teyzeme gülerek bakmış ve el sallayıp gitmiş. Sonra teyzem anlamışki öbür tarafta mutlu. O günden sonra hiç düşünmemiş onu. Vede sadece kuzenim annesine yani benim diğer teyzeme anlatmış bunu ve de o 2 kuzenimde gizli gizli dinlemişler. Vede bana anlattılar. Haa aklıma gelmişken bu teyzemin başından bir olay daha geçmiş. Yine gece tuvalete gitmiş sonra odasına geldiğinde bi dedenin teyzemin sandıktaki geceliğini giydiğini görmüş sonra teyzem 'kısa gelmiş dur çıkarda uzatayım'demiş ve eğilmiş geceliğin ucuna sonra dede kaybolmuş elbisede yere düşmüş. Aslında bu anlatıkları bana biraz saçma geldi ama teyzem doğru olduğunu söylüyor (bizim ısrarımız üzerine anlatmıştı bunu). Zaten teyzemin yalan söyleyeceğini sanmam. O gece 2 kuzenimle beraber hiç uyuyamadık çünkü hepside doğruydu bu anlatılanlarından sonra uyurken hep tıkırtılar duyduk vede sesler. Ama sabah kalktığımızda komik geldi çünkü hepimiz korktuğmuzda psikolojik olarak böyle şeyler uydurabiliriz yada bazı eşyaları ruha cine cadıya falan benzetebiliriz. Yazacağım o kadar çok şey varki artık onları da başka yazılarımda sizlere aktarırım..
alıntıdır

ruh (+18)
1 sayfadaki 1 sayfası